stwórz z nami zina! ✨

Fe­mi­nizm to walka na rzecz znie­sie­nia sek­si­stow­skiej opre­sji. Jego celem nie jest po­pra­wa sy­tu­acji ja­kiejś wy­bra­nej grupy ko­biet z okre­ślo­nej rasy czy klasy. Fe­mi­nizm nie żąda dla ko­biet więk­szych przy­wi­le­jów niż dla męż­czyzn. Fe­mi­nizm może zmie­nić życie każ­de­go i każ­dej z nas w sen­sow­ny spo­sób. I – co naj­waż­niej­sze – fe­mi­nizm nie jest ani sty­lem życia, ani go­to­wą toż­sa­mo­ścią czy rolą, w którą można po pro­stu wejść. Roz­pra­sza­jąc ener­gię ruchu ko­bie­ce­go, który zmie­rza w stro­nę zmia­ny ca­łe­go spo­łe­czeń­stwa, wiele ko­biet sku­pia się na bu­do­wa­niu kontr­kul­tu­ry, świa­ta, któ­re­go cen­trum sta­no­wią ko­bie­ty i w któ­rym mają nie­wie­le kon­tak­tów z męż­czy­zna­mi. Takie dzia­ła­nia nie są by­naj­mniej wy­ra­zem sza­cun­ku czy uwagi dla ogrom­nej więk­szo­ści ko­biet, które nie są w sta­nie zin­te­gro­wać wła­snej kul­tu­ro­wej eks­pre­sji z pro­po­zy­cja­mi ofe­ro­wa­ny­mi przez spo­łecz­no­ści al­ter­na­tyw­ne, sku­pio­ne na ko­bie­tach.

— pisała bell hooks w swojej książce „Teoria feministyczna. Od marginesu do centrum”.

Nasze doświadczenia, jako feministów i feministek, osób feministycznych, jest zróżnicowane i zależne od naszej płci, rasy, klasy czy pochodzenia. Naszego stanu zdrowia i wykonywanego zawodu. Naszego wieku i stanu cywilnego. Mamy dość tego, że odbiera się nam podmiotowość, ponieważ uznaje się nas za zbyt głupich (ale przede wszystkim zbyt głupie), by podejmować własne decyzję.

Jesteśmy osobami cis– i transpłciowymi.

Mieszczącymi się w binarnym pojęciu płci, ale i też wykraczającymi poza tę skalę.

Zaangażowanymi matkami i bezdzietnymi z wyboru.

W związkach: mono– i poligamicznych, na wyłączność i otwartych, jedno– i różnopłciowych.

Lubimy kinkowy seks, bądź wolimy odcienie wanilii, uprawiamy go często – bądź nie uprawiamy go wcale, jest dla nas strefą sacrum albo nie przywiązujemy do niego większej wagi.

Łączy nas wspólny cel, wspólna walka, ale nie jesteśmy tacy samx. Ale w tym właśnie jest nasza siła — reprezentujemy różne środowiska, różne perspektywy i uczymy się od siebie nawzajem. To jest nasz cel.

Czekamy na Wasze teksty, zdjęcia, kolaże i grafiki związane z poniższą tematyką:

– prawa kobiet

– emancypacja

– sekspozytywność oraz edukacja seksualna

– zdrowie (psychiczne i fizyczne)

– praca seksualna (i jej dekryminalizacja)

– LGBTQ+

– ciałopozytywność

– prawa reprodukcyjne

– prawa pracownicze

– edukacja

– krytyka postkolonialna i BLM

– ekologia i ekofeminizm

Swoje materiały (wraz z podpisem, ewentualnie adresem waszych dowolnych social mediów) wysyłajcie na radykalnainkluzywnosc@gmail.com — deadline to 10.09

W razie pytań:

💌 radykalnainkluzywnosc@gmail.com

tellonmy (klik!✨)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *