Feminizm to walka na rzecz zniesienia seksistowskiej opresji. Jego celem nie jest poprawa sytuacji jakiejś wybranej grupy kobiet z określonej rasy czy klasy. Feminizm nie żąda dla kobiet większych przywilejów niż dla mężczyzn. Feminizm może zmienić życie każdego i każdej z nas w sensowny sposób. I – co najważniejsze – feminizm nie jest ani stylem życia, ani gotową tożsamością czy rolą, w którą można po prostu wejść. Rozpraszając energię ruchu kobiecego, który zmierza w stronę zmiany całego społeczeństwa, wiele kobiet skupia się na budowaniu kontrkultury, świata, którego centrum stanowią kobiety i w którym mają niewiele kontaktów z mężczyznami. Takie działania nie są bynajmniej wyrazem szacunku czy uwagi dla ogromnej większości kobiet, które nie są w stanie zintegrować własnej kulturowej ekspresji z propozycjami oferowanymi przez społeczności alternatywne, skupione na kobietach.
— pisała bell hooks w swojej książce „Teoria feministyczna. Od marginesu do centrum”.
Nasze doświadczenia, jako feministów i feministek, osób feministycznych, jest zróżnicowane i zależne od naszej płci, rasy, klasy czy pochodzenia. Naszego stanu zdrowia i wykonywanego zawodu. Naszego wieku i stanu cywilnego. Mamy dość tego, że odbiera się nam podmiotowość, ponieważ uznaje się nas za zbyt głupich (ale przede wszystkim zbyt głupie), by podejmować własne decyzję.
Jesteśmy osobami cis– i transpłciowymi.
Mieszczącymi się w binarnym pojęciu płci, ale i też wykraczającymi poza tę skalę.
Zaangażowanymi matkami i bezdzietnymi z wyboru.
W związkach: mono– i poligamicznych, na wyłączność i otwartych, jedno– i różnopłciowych.
Lubimy kinkowy seks, bądź wolimy odcienie wanilii, uprawiamy go często – bądź nie uprawiamy go wcale, jest dla nas strefą sacrum albo nie przywiązujemy do niego większej wagi.
Łączy nas wspólny cel, wspólna walka, ale nie jesteśmy tacy samx. Ale w tym właśnie jest nasza siła — reprezentujemy różne środowiska, różne perspektywy i uczymy się od siebie nawzajem. To jest nasz cel.
Czekamy na Wasze teksty, zdjęcia, kolaże i grafiki związane z poniższą tematyką:
– prawa kobiet
– emancypacja
– sekspozytywność oraz edukacja seksualna
– zdrowie (psychiczne i fizyczne)
– praca seksualna (i jej dekryminalizacja)
– LGBTQ+
– ciałopozytywność
– prawa reprodukcyjne
– prawa pracownicze
– edukacja
– krytyka postkolonialna i BLM
– ekologia i ekofeminizm
Swoje materiały (wraz z podpisem, ewentualnie adresem waszych dowolnych social mediów) wysyłajcie na radykalnainkluzywnosc@gmail.com — deadline to 10.09
W razie pytań:
💌 radykalnainkluzywnosc@gmail.com